Kościerzyna. Mateusz Wódkowski szefem Młodzieżowej Rady Miasta trzeciej kadencji

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 10:03
fot. AL

Swoją działalność zainaugurowała Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna trzeciej kadencji. Na czele młodych rajców stanął Mateusz Wódkowski. Wiceprzewodniczącą rady została z kolei Zofia Navus - Wysocka.

W środę odbyło się inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna trzeciej kadencji. Podczas obrad młodzi rajcy wybrali spośród siebie przewodniczącego, jak i wiceprzewodniczącego. Tym pierwszym został Mateusz Wódkowski.

- Zawsze lubiłem działać na rzecz samorządu szkolnego czy klasy jako jej gospodarz, natomiast do kandydowania na przewodniczącego, zachęcili mnie koledzy z rady. Dałem się namówić i udało się. Na początku trudno mówić o celach, jakie będziemy realizować. Na pewno będą musiały zostać omówione wraz z całym składem rady. Pojedyncza osoba nie może myśleć o celach, bo to nie przyniesie żadnego efektu. Musimy działać wszyscy razem, jako jedność - mówi szef Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna.

Jego zastępcą została Zofia Navus - Wysocka. Sekretarzem rady natomiast Marcelina Stupieńko.

Młodzieżowa Rada Miasta liczy 22 radnych. Do zadań młodych radnych będzie należało między innymi opiniowanie projektów uchwał. Dodatkowo członkowie rady będą mieli prawo zgłaszania wniosków i uwag związanych ze sprawami dzieci i młodzieży.

- To kościerska młodzież wie, czego jej naprawdę potrzeba. Po to jest Młodzieżowa Rada Miasta tej trzeciej kadencji, aby mogli ustalić swoje priorytety i działać. Mamy 22 radnych. Jest to młodzież z ogromnym potencjałem, z pasjami i pomysłami. Trzeba ich słuchać, bo oni zauważają problem z punktu widzenia użytkownika boiska, drogi, chodnika, czy imprezy młodzieżowej. Mają swoje przemyślenia. Warto ich słuchać. Nadrzędnym celem rady jest funkcja konsultacyjna. Powinni być włączeni w ten proces. Owszem powinni też organizować imprezy, być aktywni, ale też mówić o swoich problemach, a my jako władze miasta, ludzie odpowiedzialni za kościerską młodzież, powinniśmy wspomagać ich w realizacji ich celów - podkreśla Jacek Konkol, opiekun młodych rajców.

Skład Młodzieżowej Rady Miasta III kadencji:
Mateusz Wódkowski - przewodniczący MRM i delegat do Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego
Zofia Navus-Wysocka - wiceprzewodnicząca MRM
Marcelina Stupieńko - sekretarz MRM
Jan Derra - delegat do Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego
Maciej Borys
Adrian Szubert
Aleksandra Kropidłowska
Marta Okrój
Sebiastian Jakusz
Ksawery Wiecki
Weronika Narloch
Patrycja Kleinszmidt
Mateusz Okrój
Jakub Rolbiecki
Aleksander Surma
Sandra Ciszek
Kewin Lis
Jakub Kleinschmidt
Adam Domaszk
Alicja Ramczykowska
Patrycja Malaj
Dominika Duzowska

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.