Kościerska Gala Wolontariatu 2016

środa, 11 stycznia 2017 r., 13:43
fot. AL

Na co dzień działają bezinteresownie na rzecz innych. W środę podczas Kościerskiej Gali Wolontariatu zostali nagrodzeni za swoją społeczną pracę w 2016 roku. Wolontariuszem Roku 2016 został Sebastian Lemke, najlepszą organizacją przyjazną wolontariuszom zostało natomiast Szkolne koło Caritas przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie.

Kościerska Gala Wolontariatu, która jest okazją do podziękowania tutejszym altruistom, to już tradycja. Nie inaczej było w tym roku. W Sali Szopińskiego spotkało się kilkudziesięciu wolontariuszy działających na terenie powiatu kościerskiego, jak i przedstawicieli organizacji wspierających wolontariat.

Głównym punktem gali było wręczenie nagród Wolontariuszowi Roku 2016 oraz organizacji przyjaznej wolontariuszom. W tej pierwszej kategorii zwyciężył Sebastian Lemke. Wśród organizacji miano najlepszej przypadło Szkolnemu kołu Caritas przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie.

Galę uświetnił występ kościerskiej młodzieży.


Wolontariusz Roku 2016:

I miejsce Sebastian Lemke - od wielu lat aktywnie działa w Kościerskim Klubie Wolontariatu, angażując w imprezy społeczne i charytatywne całą rodzinę. Jego postawa jest godna naśladowania, gdyż przekazuje i zaszczepia idee wolontariatu swoim dzieciom. W 2016 roku między innymi udzielał się przy wigilii dla potrzebujących, śniadaniu wielkanocnym, "Akcje Zeszyt", imprezie charytatywnej na rzecz 2,5 -letniego Kornela, czy spotkaniach dla seniorów w KDK. Był również bardzo aktywny przy organizacji imprez promujących miasto Kościerzyna. Wolonatariusz Domu Pomocy Społecznej "Kaszub" w Stawiskach. Jego działalność jest cykliczna, a przede wszystkim ukierunkowana na osiągnięcia celów społecznych.

II miejsce Gabriela Ćwikałowska - od wielu lat pomaga rodzinom z terenu powiatu kościerskiego znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Działa między innymi jako organizator imprez dla osób ubogich, potrzebujących i bezdomnych na bardzo dużą skalę. Organizuje spotkania opłatkowe, w których uczestniczy nawet 250 osób potrzebujących, spotkania wielkanocne, czy akcję zeszyt.

III miejsce Katarzyna Wojak - od lat wolontariusz w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie na oddziale Dziecięcym i Rehabilitacji Dziecięcej. Bezinteresownie poświęca swój czas na zabawę z najmłodszymi podopiecznymi, często pomaga w odrabianiu zajęć szkolnych, wspiera rodziców, opiekunów radą i dobrym słowem. Od trzech lat jest wolontariuszem w Szlachetnej Paczce.

Wyróżnienia:

Teresa Stolc - od wielu lat wolontariusz stowarzyszenia "Kaszubska Nadzieja"
Karolina Kruczek - od wielu lat wolontariusz Domu Pomocy Społecznej "Kaszub" w Stawiskach i Szkolnego Koła Caritas w Starej Kiszewie
Bożena Tutkowska - od wielu lat wolontariusz Domu Pomocy Społecznej "Kaszub" w Stawiskach

Organizacja przyjazna wolontariuszom:

Szkolne Koło Caritas przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie - szkolne koło od wielu lat wspiera i organizuję wolontariuszy w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Obecnie na różnych oddziałach pracuje 62 wolontariuszy. Dwa razy do roku około 120 wolontariuszy zbiera żywność dla potrzebujących.

Wyróżnienie:
Stowarzyszenie "Kaszubska Nadzieja" - organizacja pozarządowa, która działa już od 10 lat. Podejmuje różne inicjatywy, głównie na terenie miasta. Liczy 60 członków, głównie seniorów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.