Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 25! Sprawdź, co się będzie działo w powiecie

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 14:04
fot. archiwum

Już ćwierć wieku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kontynuuje swoje dzieło. W tym roku zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. 25. finał odbędzie się już w niedzielę, 15 stycznia. Tradycyjnie na ulice ruszą wolontariusze,na kościerskim Rynku odbędzie się impreza z koncertami i licytacjami, a w Lipuszu podziwiać będzie można morsów. Kościerski sztab w ubiegłym roku zebrał aż ponad 78 tysięcy złotych.

Już od dwudziestu pięciu lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz ratowania zdrowia i życia. W dzieło włączają się setki wolontariuszy w całym powiecie. W ciągu poprzednich dwudziestu czterech Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln złotych.

W 2015 roku Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie otrzymał dla oddziału w Dzierżążnie 102 łóżka (z opcją elektrycznego sterowania pilotem leżem w wielu płaszczyznach), tyle samo przyłóżkowych dwustronnych szafki z regulowanym blatem, aparat USG Philips z trzema głowicami (sektorową, linową i Convex), dwa specjalistyczne holtery, dwie siedzące wagi medyczne, dwa podnośniki z wagą, monitor funkcji życiowych, 21 materaców przeciwodleżynowych i dwa wózki kąpielowe.

W akcję w powiecie kościerskim zaangażuje się około 600 wolontariuszy. Prócz samej Kościerzyny kwesty odbędą się też w Dziemianach, Lipuszu, Kaliszu, Liniewie, Wielkim Podlesiu, Wielkim Klinczu i w Łubianie. Siedziba kościerskiego sztabu będzie mieścić się w Kościerskim Domu Kultury, przy ul. Długiej 31. Sztab WOŚP działa też w Nowej Karczmie, w niedzielę na terenie gminy kwestować będzie 30 wolontariuszy.

Od godz. 16.30 na kościerskim rynku odbywać się będą koncerty zespołów i licytacje. Podczas kościerskiego finału wystąpią zespoły młodzieżowe - Ikcy Thump, And-Daro i Orlikowski Band. W programie również pokaz karate Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate oraz pokaz ratownictwa medycznego. Na godzinę 20.00 zaplanowano światełko do nieba.

Kościerski Klub Morsów"Forrest Gump" oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Lipuszu zapraszają w niedzielę o godz. 14 na "Podglądanie Morsa" nad jeziorem Skrzynki Duże. W programie: rozgrzewka, kąpiel Morsów i ciepły poczęstunek.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.