Orszak Trzech Króli i koncert kolęd w Osowie

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 14:15
fot. nadesłane/UG Karsin

"Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas…" niosło się z Domu Kultury w Osowie 6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego, kiedy to do Bożej Dzieciny docierają z dalekich stron świata Trzej Królowie, by oddać Mu pokłon i złożyć dary. Po koncercie mieszkańcy i goście tłumnie przemaszerowali już w czwartym Orszaku Trzech Króli ulicami Osowa.

Tłumnie zgromadzeni na koncercie "Kolędować Małemu", mieszkańcy Osowa i przybyli goście, zanim wzięli udział w czwartym już Orszaku Trzech króli, wysłuchali pięknego koncertu przygotowanego przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Osowie, pod kierunkiem Wioletty Stoltmann. Na scenie oprócz Świętej Rodziny i Mędrców, pojawili się pastuszkowie, aniołowie, mikołaje, ptaszęta, kolędnicy kaszubscy, nawet pani zima i bałwanki. Świąteczna atmosfera ponownie zagościła w sercach wszystkich zebranych, którzy mieli również okazję zaśpiewać kolędy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej, prowadzonej przez Józefa Baczyńskiego.

Na koniec szef sztabu WOŚP w gminie Karsin Jerzy Głowacki przeprowadził udaną licytację gadżetów wielkoorkiestrowych, a zebrani mogli zakupić kawę i ciasto. Przed godz. 18. Orszak Trzech Króli, prowadzony przez Gwiazdę i Mędrców oraz Orkiestra Dęta, ks. proboszcz Mariusz Wensierski, wójt Romana Brunke oraz wszyscy uczestnicy ruszyli do miejscowego Kościoła, gdzie odbył się kolejny koncert kolęd, tym razem w wykonaniu chóru "Kakofonia" z Kartuz, pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk.

Po zakończeniu występu ksiądz proboszcz na ręce pani Małgorzaty złożył podziękowania członków chóru za wspaniały występ oraz wójtowi gminy za pomoc jego organizacji. Dla wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie, by w to mroźne, zimowe Święto Trzech Króli, przyjść do Domu Kultury i uczestniczyć w Orszaku i koncercie kolęd w kościele było to z całą pewnością wspaniałe przeżycie duchowe.

nadesłane/Łukasz Datta/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.