Kredens powraca w nowoczesnych aranżacjach!

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 12:25
fot. nadesłane

W ostatnich latach polskie domy przeżywały metamorfozy kuchni i jadalni, w których zaczęto odchodzić od tradycyjnych mebli na rzecz tzw. szafek "z metra", czyli całkowicie jednolitej zabudowy. Pojawiły się jednak głosy w środowisku projektantów, krytykujące ten trend, ponieważ zdaniem wielu jest to kolejny objaw masowości i braku charakteru mebli. Dlatego też producenci zaczęli powracać do niektórych form, jednak w nowych odsłonach. Doskonałym przykładem jest powrót aż nader tradycyjnego mebla, jakim jest kredens, jednak z nową funkcjonalnością i estetyką.

Do jakich aranżacji pasują kredensy?

Nie każdy kredens będzie pasował do danej aranżacji. Jednak są na rynku jego takie odsłony, które idealnie wpasują się zarówno do nowoczesnego wnętrza, jak i klasycznego. Przykładem jest oferta kredensów polskiej firmy The Beds, które zachowują tradycyjny kształt i elementy, jednak ich forma, wykorzystane materiały czy też kolorystyka, odpowiadają nowoczesnym wpływom. Meble te spełniają ponadto wiele funkcji. Możemy w nich umieścić nie tylko ceramikę, jak bywało to dawniej, ale także książki czy inne przedmioty codziennego użytku. Co ważne, kredensy z tej oferty mogą być elementem wyposażenia nie tylko kuchni czy jadalni, ale także salonu lub przedpokoju.

Kredens na miarę XXI wieku

Kiedyś mebel ten był bardzo masywny, więc nic dziwnego, że wraz z nadejściem mody na proste i lekkie formy, odszedł w niepamięć. Jednak współcześnie projektantom udało się stworzyć między tymi cechami balans - z jednej strony mebel zachował swoją tradycyjną formę, lecz z drugiej zyskał na delikatności, elegancji i lekkości. Dzięki temu nowoczesny kredens będzie pasował do rozmaitych stylów wnętrzarskich. Poniżej przedstawiamy najlepsze rozwiązania z wykorzystaniem kredensu.

Klasyczna forma i nowoczesna prostota

Dla osób, które gustują w stylizacjach klasycznych, doskonałym rozwiązaniem będzie kredens Paris. Jest to mebel o tradycyjnej formie, ale w całkowicie nowej odsłonie. Dzięki temu zachowane zostało piękno dawnych rzeźbień, ale wciąż utrzymanych w lekkiej i nie przytłaczającej stylistyce. Kredens Paris może zatem zostać wykorzystany zarówno w stylu klasycznym, jak i romantycznym prowansalskim. Mebel ten zyskał także na funkcjonalności, ponieważ większość powierzchni jest zasłonięta, przez co z powodzeniem może być wykorzystany jako miejsce do przechowywania.

Eklektyzm sam w sobie

Dla osób, które wolą niekonwencjonalne rozwiązania, a ich mieszkania to wyraz wyrafinowanego eklektyzmu, idealny będzie kredens Bingo. Jest to mebel właściwie w całości przeszklony, przez co tradycyjna forma jest mocno zaznaczona. Jednak projektanci połączyli ten efekt z surowym drewnem i geometrycznymi kształtami, które widoczne są między innymi w formie szuflad z minimalistycznymi uchwytami. Dzięki temu zabiegowi kredens Bingo będzie pasował zarówno do chłodnego, skandynawskiego wnętrza, które delikatnie ociepli, a także do domu, w którym panuje klasycyzm.

Rustykalny i nowoczesny - Steel do salonu

Kredens Steel jest uosobieniem połączenia formy ubiegłych lat ze współczesną funkcjonalnością. W przedstawionej aranżacji widoczne jest, jak wpasowuje się w nowoczesną stylistykę. Mebel wykonany jest z litego drewna, przy zachowaniu piękna surowości tego materiału. Występują w nim także spore przeszklenia, nawiązujące do tradycyjnej funkcji eksponowania zastawy, jednak prostota wykończenia pozwala na bardziej praktyczne jego wykorzystanie, na przykład w postaci biblioteczki. Inną cechą tego kredensu jest nowoczesne połączenie stali i drewna.

Powyższe propozycje pokazują, jak wiele jest możliwości wykorzystania tego, co być może przestaliśmy doceniać. Nie chodzi tutaj tylko o sam mebel, ale także jego precyzję wykonania i materiał. Odchodzimy od tego, co sztuczne i nienaturalne, stawiając na najwyższą jakość i ekologię, tak, jak robi to firma The Beds, gdzie znajdziemy meble wyłącznie z najlepszego litego drewna, wykończonego z użyciem naturalnych środków.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.