Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Dziemian

piątek, 6 stycznia 2017 r., 17:38
fot. AL

Już po raz szósty kolorowy korowód małych i większych królów przeszedł przez Dziemiany. Na czele z Melchiorem, Kacprem, Baltazarem i Małym Kaszubskim Królem maszerował śpiewając kolędy liczny tłum mieszkańców. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Największe jasełka w powiecie kościerskim za nami. W Dziemianach już po raz szósty zorganizowany został Orszak Trzech Króli. Głównym celem tego nietypowego pochodu była popularyzacja polskiej tradycji jasełkowej. Dla mieszkańców Dziemian była to doskonała okazja do radosnego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego.

Tegoroczny orszak zainaugurowała msza święta w dziemiańskim kościele. Jeszcze przed nabożeństwem panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dziemianach zadbały, aby każdy jego uczestnik został wyposażony w koronę. Po uroczystym wprowadzeniu Trzech Króli do świątyni, wybrano także Małego Kaszubskiego Króla, który będzie panował przez kolejny rok.

Po mszy mieszkańcy, jak i goście na czele z trzema mędrcami ruszyli barwnym orszakiem ulicami Dziemian, by dotrzeć do żywej stajenki.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.