Firmowy film promocyjny. Czy to skuteczna reklama?

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 12:21
fot. nadesłane

Jeśli czytasz ten artykuł to prawdopodobnie zadajesz sobie to pytanie. W dzisiejszych czasach istnieje sformułowanie, że jeśli nie istniejesz w Internecie, to nie istniejesz w ogóle. Tyczy się to również firm. Problem w tym, że w Internecie też już się zrobiło nieco ciasno i trudno wybić się i uplasować na takiej pozycji żeby zostać znalezionym i zapamiętanym. Kolejne trafne sformułowanie brzmi, że "ludzie kupują oczami". Zatem im bardziej obrazowy, jasny i charakterystyczny przekaz, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoja firma wzbudzi zainteresowanie.

Co bardziej przyciąga wzrok w Internecie niż zdjęcia i filmy? No właśnie... filmy - ostatnie badania wykazały, że na Facebooku ludzie ponad dwa razy częściej przeglądają filmy niż zdjęcia. Jeśli więc chcesz zawojować Internet, pokazać się z jak najlepszej strony i zostać zapamiętany to powinieneś stworzyć dla swojej firmy profesjonalny film promocyjny.

Od czego zacząć produkcję filmu promującego firmę

Rozpoczynając produkcję filmu promocyjnego warto przede wszystkim ustalić budżet na to przedsięwzięcie. Cena ma tutaj spore znaczenie i nie chodzi bynajmniej o to żeby była najniższa. Powinieneś skupić się na jakości filmu i efekcie, który chcesz osiągnąć. Przeanalizuj dokładnie oferty różnych agencji i domów produkcyjnych. Weź pod uwagę doświadczenie, sprzęt, portfolio i kreatywność. Pamiętaj, że często "tanie znaczy drogie" i stworzenie po kosztach filmu, który nie spotka się z aprobatą widzów może wywołać straty zamiast zysków.

Zobacz jaki prawidłowy proces produkcji obowiązuje filmy reklamowe - przykład podaje producent Fest Ekipa

Jakie korzyści daje film reklamowy?

Korzyści jakie wynikają z posiadania przez firmę filmu promocyjnego są różnorodne. Przede wszystkim Twoja firma stanie się bardziej znana, klienci będą mieli wszystkie najważniejsze informacje o niej zebrane i podane w przystępny sposób. "Twój film świadczy o Tobie". Klient, który zobaczy profesjonalnie zrealizowane video, przez jego pryzmat będzie postrzegał całą firmę. Dbałość o szczegóły, wysoka jakość obrazu i dźwięku, ciekawa koncepcja - wszystko to ma znaczenie i tworzy spójny wizerunek przedsiębiorstwa.

Film umieszczony na Twojej stronie firmowej sprawi, że przeglądający ją potencjalni klienci pozostaną tam dłużej, to z kolei przełoży się na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Warto też poświęcić trochę uwagi do odpowiedniego pozycjonowania filmu w sieci, aby szybko osiągnąć zamierzone cele i żeby pieniądze zainwestowane w produkcję zwróciły się z nawiązką.

Musisz traktować swój film promocyjny jak inwestycję w rozwój firmy.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Filmy promocyjne - ceny, przykłady i od czego zacząć?

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.