Zderzenie tira z samochodem osobowym na K20 - jedna osoba nie żyje

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 12:16
fot. BK

Kierowcy jadący drogą krajową nr 20 muszą liczyć się z utrudnieniami. Trasa jest zablokowana i może być nieprzejezdna przez kilka godzin. W Kłobuczynie tir czołowo zderzył się z samochodem osobowym. Jak podaje policja, śmierć na miejscu poniósł kierujący audi A6 - 54-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

Do zdarzenia doszło około godziny 12. na krajowej "20".

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący audi jadąc od Kościerzyny w kierunku Gdyni zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się jadącym z przeciwnego kierunku tirem - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński

Kierujący audi - 54-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, poniósł śmierć na miejscu. Kierowca tira - 65-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Kłobuczyno, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnia kościerska policja pod nadzorem prokuratora.

Na miejscu wciąż pracują służby. Droga jest zablokowana i może być nieprzejezdna co najmniej do godziny 15.30.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.