Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Dziemian i Osowa

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 08:58
fot. archiwum

Już po raz kolejny zarówno ulicami Dziemian, jak i Osowa w piątek, 6 stycznia przejdą Orszaki Trzech Króli. W Dziemianach uliczne jasesłka poprzedzi msza święta, w Osowie zaś koncert kolęd w miejscowym domu kultury.

W Dziemianach Orszak Trzech Króli przemaszeruje ulicami miejscowości już po raz szósty. Tym razem jednak jego inauguracja będzie miała miejsce w kościele. Przed świątynią już od godziny 10.30 panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich będą rozdawały korony. Przed nabożeństwem, które rozpocznie się o godzinie 11. nastąpi uroczyste wprowadzenie trzech króli do kościoła oraz wybór Małego Króla Kaszubskiego oraz Gwiazdy.

Mszę świętą uświetnią artyści Akademii Muzycznej z Gdańska pod przewodnictwem profesora Piotra Kusiewicza. Po nabożeństwie orszak wyruszy ulicami Dziemian, a zakończy się tradycyjnie przy żywej szopce.

Po raz kolejny w ulicznych jasesłkach wezmą też udział mieszkańcy gminy Karsin. Orszak w Osowie poprzedzi koncert kolęd o godzinie 16. w tutejszym Domu Kultury przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Osowie. Po kolędowej uczcie Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Osowa do miejscowego kościoła, gdzie o godzinie 18. rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu chóru Kakofonia, pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.