Kradli akumulatory z ciężarówek - jeden ze sprawców już z zarzutami

środa, 4 stycznia 2017 r., 11:43
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W przedsylwestrową noc dwóch mężczyzn włamało się do zaparkowanych w Nowym Barkoczynie ciężarówek, skąd ukradli w sumie sześć akumulatorów. 22-latek już usłyszał zarzut. Jego kompan niebawem zostanie zatrzymany.

We wtorek kościerscy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który wspólnie z kolegą w nocy z 30 na 31 grudnia włamał się do trzech ciężarówek zaparkowanych w miejscowości Nowy Barkoczyn.

- Mężczyźni ukradli sześć akumulatorów o wartości 3.000 zł, a następnie sprzedali je w punkcie skupu złomu w Skarszewach. Zatrzymanemu mężczyźnie już przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Niebawem zarzuty usłyszy także drugi ze sprawców - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara nawet to dziesięciu lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.