Sparaliżowany ruch na drogach - to przez śnieg

środa, 4 stycznia 2017 r., 10:52
fot. archiwum

Warunki atmosferyczne utrudniają ruch na drogach powiatu kościerskiego. Zakorkowana przez TIRy, które nie mogą podjechać pod wzniesienia, jest między innymi Kościerzyna. Ruch odbywa się tu bocznymi trasami.

Padający śnieg utrudnia ruch na drogach. Jak informują nas Czytelnicy, ruch jest sparaliżowany głównie przez TIRy, które nie mogą podjechać pod wzniesienia. Taka sytuacja występuje między innymi w Kościerzynie, jak i na terenie gminy Liniewo.

- Śniegu napadało i ciągle pada, a pługopiaskarek jak nie widać tak nie widać. Na skrzyżowaniu między Lubieszynem, Liniewem i Płachtami (Rogazy) stoją TIRy nie mogące podjechać. Droga powiatowa z Lubieszyna na Wysin jest zawsze w kiepskim stanie. Chyba odśnieżana jest na samym końcu, jak już wszędzie jest czarno - podkreśla nasza Czytelniczka.

- Jak się dzwoni do Zarządu Dróg to się zawsze słyszy to samo... robimy co możemy. Niech zaczną robić już w lipcu to może zima ich nie zaskoczy. A jak za mało sprzętu, to za zaoszczędzone pieniądze podczas łagodnych zim, można sprzęt kupić - podsumowuje.

Liczne zgłoszenia napłynęły też do Urzędu Gminy w Liniewie. Jak zaznacza wójt, tragiczna sytuacja występuje na drogach powiatowych i wojewódzkiej. Drogi gminne są przejezdne.

- Jesteśmy oburzeni stanem bezpieczeństwa na drogach. Do urzędu także wpłynęły liczne zgłoszenia od mieszkańców. Kilka samochodów ściągnęło na pobocze. Zawnioskowaliśmy do Zarządu Dróg Powiatowych i Wojewódzkich o niezwłoczną interwencję. Nasze, gminne drogi są przejezdne - mówi wójt Mirosław Warczak.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kościerzynie podkreśla, że skutki opadów są systematycznie usuwane, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż od razu nie da się wyeliminować wszystkich utrudnień na drogach.

- Sytuacja jest trudna i to nie tylko u tak biednych zarządców, jak zarząd dróg powiatowych, ale również krajówka też sobie tak dobrze nie radzi. Systematycznie usuwamy skutki opadów, z różnym efektem. Z Lipusza od rana nie może do nas wrócić piaskarka, bo zablokowana jest droga krajowa. W okolicy gminy Liniewo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą powiatową mieliśmy awaryjną sytuacją. Staramy się te utrudnienia minimalizować. Wszystkie nasze jednostki sprzętowe pracują. Utrudnienia są i będą, bo nie da się ich wyeliminować całkowicie - mówi dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kościerzynie, Bogusław Skwierawski.

Warunki atmosferyczne, jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mogą ulec jeszcze pogorszeniu. Dlatego też, służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Na drogach jest bardzo ślisko, dlatego też należy bardzo uważać, a jeśli wyjazd w dłuższą trasę nie jest koniecznością, należy go przełożyć na inny termin.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.