Grzybowski Młyn. Ford wypadł z drogi

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 11:10
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

30-latek trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego pojazd wypadł z drogi i wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło piątkowym późnym wieczorem na drodze powiatowej relacji Kościerzyna - Wdzydze.

Zgłoszenie o wypadku kościerscy funkcjonariusze otrzymali po godzinie 21.

- Ze wstępnych informacji wynika, że 30-latek kierujący fordem focusem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierującego, był trzeźwy. 30-latek z obrażeniami został przewieziony do kościerskiego szpitala - informuje rzeczni kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność na drodze!

- Zima to pora roku, kiedy wcześniej zapada zmrok, pojawiają się mgły, silny wiatr, temperatura powietrza spada poniżej zera, a przy tym występują opady śniegu. To wszystko wpływa na jazdę, sprawia, że kierowanie samochodem staje się często wyzwaniem i wymaga dużego skupienia - podkreśla asp Kwidziński.

- Pamiętajmy, by dostosować prędkość jazdy, do tych trudnych warunków - jedźmy wolniej i ostrożnie, bo na nawierzchni, która pokryta jest lodem, łatwo wpaść w poślizg. Wykonując niebezpieczne manewry nie liczmy na szczęście, lecz na rozsądek i to, jakie posiadamy umiejętności. Nie możemy zapomnieć także o zachowaniu odpowiedniej odległości między samochodami. Jadąc zbyt blisko za jakimś pojazdem, możemy nie zdążyć zahamować, gdy poprzedzający nas samochód nagle się zatrzyma, albo będzie chciał skręcić w boczną drogę - podsumowuje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.