Przed jazdą licznie sprawdzali trzeźwość - motorowerzysta wpadł

poniedziałek, 2 stycznia 2017 r., 10:29
fot. archiwum

W sylwestrowe popołudnie kościerscy funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu motorowerzyście. Był on jedynym amatorem jazdy na podwójnym gazie, którego w weekend zatrzymali tutejsi stróże prawa. Co warto podkreślić, większość kierowców wykazała się odpowiedzialnością i zanim zasiadła za kółkiem, sprawdziła swój stan trzeźwości.

W Sylwestra o godzinie 17. na ulicy Wojska Polskiego w Kościerzynie funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motorowerzystę. 22-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna wydmuchał 1,3 promila alkoholu.

Był on jedynym nietrzeźwym kierującym zatrzymanym w miniony sylwestrowo-noworoczny weekend. Jak podkreśla oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński, kierujący wykazali się dojrzałością i odpowiedzialnością, gdyż w Nowy Rok, zanim wsiedli do samochodów, odwiedzili komendę, by sprawdzić swój stan trzeźwości.

W sumie komendę odwiedziło około 100 kierowców. Sześciu z nich musiało odłożyć jazdę samochodem na później, bo ich stan nie pozwalał na kierowanie pojazdami.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają też, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.