Jak będą wyglądały długie weekendy w 2017 roku?

niedziela, 1 stycznia 2017 r., 12:21
fot. MD-Z

Przed nami kolejne dwanaście miesięcy wytężonej pracy. Warto sprawdzić, kiedy w roku 2017 będzie można od niej odpocząć i kiedy wziąć wolne tak, by przy jak najmniejszym wykorzystaniu puli urlopowej w pracy wypocząć dłużej.

W polskim kalendarzu mamy 13 świąt wolnych od pracy, z tego cztery przypadają w weekendy - Nowy Rok powitał nas w niedzielę, a także tradycyjnie Wielkanoc i Zielone Świątki, z kolei 11 listopada - Święto Niepodległości wypadnie w sobotę. Osoby, które pracują w trybie zwykłych dni roboczych - od poniedziałku do piątku, mogą jednak zyskać kilkudniowe urlopy, wykorzystując niewiele z przysługujących im wolnych w pracy.

Pierwszy długi weekend czeka nas już w tym tygodniu - w piątek przypada święto Objawienia Pańskiego, popularnie określane dniem Trzech Króli.

Uczniowie w województwie pomorskim ferie zimowe będą mieli od 14 do 29 stycznia.

Wielkanoc w tym roku przypadać będzie na 16 i 17 kwietnia.

W 2017 roku dwukrotnie możemy skorzystać z prawie półtoratygodniowego okresu wypoczynku, wykorzystując jedynie trzy dni urlopu w pracy. Tegoroczna majówka wypada wyjątkowo korzystnie - Święto Pracy, czyli 1 maja przypada w poniedziałek, natomiast święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w środę. W związku z tym biorąc wolne 2, 4 i 5 maja zyskujemy aż dziewięciodniowy urlop od pracy - od 29 kwietnia do 7 maja.

Boże Ciało obchodzić będziemy 15 czerwca, wówczas biorąc urlop w piątek, wykorzystując jeden dzień, zyskamy cztery wolne. Wakacje dla uczniów rozpoczną się 23 czerwca.

Kolejna okazja do kilkudniowego wypoczynku nadarzy się w sierpniu - 15 przypada Święto Wojska Polskiego i Dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku wypadnie we wtorek, biorąc więc w pracy dzień wolny w poniedziałek zyskujemy cztery dni laby.

Dzień Wszystkich Świętych w tym roku wypada w środę, natomiast 11 listopada w sobotę.

Okazją do dłużej laby będą Święta Bożego Narodzenia. Wigilia w 2017 roku przypadać będzie na niedzielę. Pierwszy i drugi dzień świąt wypada w poniedziałek i wtorek. Sylwester przypada w niedzielę a Nowy Rok w poniedziałek. Jeśli od 27 do 29 grudnia weźmiemy wolne wykorzystując trzy dni urlopu w pracy zyskamy urlop liczący aż 10 dni wolnych (od 23 grudnia do 2 stycznia).

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.