Wpłaciła zaliczkę na zakup samochodu - nie ma ani auta ani pieniędzy

środa, 28 grudnia 2016 r., 10:32
fot. archiwum

Na kwotę 2.000 zł została oszukana mieszkanka Kościerzyny, która na jednym z serwisów aukcyjnych wpłaciła zaliczkę na zakup samochodu. Po dokonaniu wpłaty kontakt ze sprzedającym się urwał. To jednak nie jedyna ofiara oszustów internetowych minionych miesięcy. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

We wtorek na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zgłosiła się mieszkanka miasta. Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński, ze złożonego przez nią zawiadomienia wynika, że na początku grudnia wpłaciła zaliczkę w kwocie 2.000 zł na zakup samochodu, który chciała zakupić przez internet. Po pewnym czasie kontakt ze sprzedającym się urwał, a mieszkanka Kościerzyny pozostała bez samochodu, jak i bez pieniędzy.

To nie jedyny taki przypadek, jaki w minionych miesiącach odnotowali kościerscy funkcjonariusze. Pod koniec października jeden z mieszkańców powiatu kościerskiego został oszukany na kwotę 20.000 zł, bo wpłacił zaliczkę na zakup koparki.

Policjanci apelują więc do mieszkańców o zachowanie zdrowego rozsądku podczas internetowych transakcji. Tym bardziej przy zakupie pojazdu, jak podkreślają, warto samemu pofatygować się na miejsce, obejrzeć samochód, czy inny sprzęt.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.