Damroka wypuściła teledysk do ballady "Znanka"

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 11:56
fot. internet/facebook.com/Damroka

Damroka na święta przygotowała prezent dla swoich fanów - teledysk do utworu "Znanka", promujący płytę "Made in Kaszëbë". Zdjęcia do niego powstały nad morzem, a sam klip cieszy się sporą popularnością wśród internautów - obejrzało go już ponad 6.000 osób.

Damroka Kwidzińska, pochodząca z Kartuz piosenkarka, swój debiutancki album "Kaszëbë Joł" wydała prawie sześć lat temu. Kolejny album, "Made in Kaszëbë" powstał na początku tego roku. Jest on wspólnym dziełem Damroki, Marka Romanowskiego odpowiedzialnego za muzykę, chórki oraz instrumenty klawiszowe, a także gitarzysty, Krzysztofa Paula. W porównaniu do przebojowej "Kaszëbë Joł", ma ona charakter bardziej osobisty i refleksyjny. Płytę jak dotąd promowały już trzy teledyski - Dzëczé dzëwczã, "Królewô" oraz "Ni mògã".

Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia artystka przygotowała niespodziankę dla swoich fanów - czwarty teledysk do utworu "Znanka". Autorką tekstu w języku kaszubskim tradycyjnie jest już Damroka.

- Tym razem jest to ballada, mam nadzieję, że Wam się spodoba. Pokazuje trochę inną mnie, ale uwierzcie - taka też jestem - podkreśla artystka.

Zdjęcia do teledysku powstały między innymi w Łebie, a ich autorem po raz kolejny jest Marek Zarankiewicz, który od dłuższego czasu realizuje teledyski Damroki

- Jest zupełnie inny od wszystkich, w których brałem udział. Polskie morze, łodzie, wybrzeże, klimatyczna Damroka i utwór sprawia, że pojawia się niesamowity nastrój. Cieszę się również, że kolejny raz mogliśmy przemierzać piękne miejsca, a klimat, który temu wszystkiemu towarzyszył przechodzi do wspaniałych wspomnień - za Ci Damroka bardzo dziękuję - tłumaczy na swoim facebookowym profilu Marek Zarankiewicz.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.