Święta na drogach - wypadek, kolizje i nietrzeźwi kierujący

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 11:29
fot. archiwum

Wypadek, sześć kolizji i pięciu amatorów jazdy na podwójnym gazie - to bilans świąt Bożego Narodzenia na drogach powiatu kościerskiego. Rekordzista wśród nietrzeźwych kierujących wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Święta na drogach powiatu kościerskiego nie należały do zbyt spokojnych. W tym czasie funkcjonariusze interweniowali przy sześciu kolizjach oraz wypadku. Ten ostatni miał miejsce w niedzielę przed godziną 20. na drodze wojewódzkiej W214 w rejonie miejscowości Nowa Kiszewa na skrzyżowaniu dróg.

- 15-letni mieszkaniec Nowej Kiszewy kierując motorowerem bez uprawnień wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Mercedes, którym kierowała 28-letnia mieszkanka Starej Kiszewy. Motorowerzysta doznał ogólnych potłuczeń ciała i został przetransportowany do szpitala - informuje Marcin Bronk z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kościerzynie.

W świąteczny okres nie zabrakło też amatorów jazdy na podwójnym gazie. W nocy z 23 na 24 grudnia w Kościerzynie na ulicy Strzeleckiej policjanci zatrzymali do kontroli hondę, którą kierował 20-letni mieszkaniec miejscowości Orle. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

W wigilijne popołudnie policjanci interweniowali także w Starej Kiszewie, gdzie kierujący Audi A8 uderzył w krawężnik, a następnie w płot posesji, po czym oddalił się z miejsca. Po ustaleniu kierowcy okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości wynoszącym około 1,3 promila alkoholu. Pobrano jednak od niego krew do badań celem ustalenia, czy był on nietrzeźwy w momencie zdarzenia.

Niespełna trzy godziny później funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o znajdującym się w rowie renault w rejonie skrzyżowania w Małym Klinczu. Kierujący pojazdem odmówił poddaniu się badaniu alkomatem, a z uwagi na to, że była wyczuwalna od niego silna woń alkoholu, pobrano od niego krew do badań. Pasażer pojazdu wydmuchał z kolei niemal dwa promile alkoholu.

W świąteczne przedpołudnie, 25 grudnia o godzinie 11. policjanci Posterunku Policji w Liniewie udaremnili dalszą jazdę mieszkańcowi Wejherowa, który wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia, a pojazd został odholowany.

Tego samego dnia wieczorem, około godziny 19.30, w Nowej Karczmie tuż za skrzyżowaniem w kierunku miejscowości Grabowo, na poboczu podczas włączania się do ruchu utknął bus. Kierujący nim mężczyzna wydmuchał niemal dwa promile alkoholu. W związku z tym, że mężczyzna znajdował się poza pojazdem, pobrano od niego krew do badania.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.