VI Bieg Morsa - zapisy ruszyły

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 10:20
fot. archiwum

Bieg Morsa z roku na rok zyskuje coraz większa popularność. W ubiegłorocznej, piątej edycji imprezy, na starcie stanęło ponad 500 uczestników. Przed nami kolejna edycja i kolejne emocje. Dołącz do miłośników biegania i zapisz się na VI Bieg Morsa, który odbędzie się 26 lutego tradycyjnie w Garczynie.

Tym razem morsy, sympatycy biegów i maszerowania na starcie Biegu Morsa staną już po raz szósty. Do pokonania będą mieli sześciokilometrową trasę. Po raz drugi na prawdziwych twardzieli będzie czekał też Bieg Niedźwiedzia Polarnego. Chętni pobiegną więc tylko w obuwiu, stroju kąpielowym, czapce i rękawiczkach. Długość trasy będzie uzależniona od temperatury. Tradycyjnie imprezę zwieńczy wspólna kąpiel w jeziorze Garczyn.

Zapisy elektroniczne na Bieg Morsa już trwają. Pierwszych 350 osób, które się zgłoszą (do biegu lub marszu) oraz uiszczą opłatę startową, otrzyma okolicznościową pamiątkę. Dla wszystkich uczestników biegów i marszu organizatorzy przewidują pamiątkowy medal. Osoby, które wykąpią się podczas oficjalnej kąpieli morsów, również otrzymają pamiątkowe medale.

Regulamin imprezy, jak i link do elektronicznych zapisów można znaleźć tutaj. Zapisywać będzie można się również w dniu zawodów 26 lutego w godzinach od 9 do 11.40.

Miejscem imprezy tradycyjnie będzie Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie koło Kościerzyny. Celem imprezy jest popularyzacja biegania i marszu Nordic Walking jako jednej z form rekreacji ruchowej, promocja morsowania jako zdrowego stylu życia.

Organizatorem VI Biegu Morsa jest Kościerski Klub Morsa Forrest Gump i gmina Kościerzyna przy współpracy z Kaszubskim Klubem Przełajowym i Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.

Program VI Biegu Morsa:
11.50 - Otwarcie zawodów oraz przygotowanie do startu
11.55- Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników
12.00 - Start do Biegu Niedźwiedzi Polarnych (dystans w zależności od temperatury)
12.05 - Start Biegu - dystans około 6 km leśnymi drogami
12.10 - Start Marszu - dystans koło 6 km leśnymi drogami
13.30 - kąpiel w jeziorze Garczyn dla wszystkich chętnych
13.15-14.15 - Wspólne ognisko oraz posiłek regeneracyjny w oczekiwaniu na wyniki
14.15 - Zakończenie zawodów - wręczenie pucharów oraz rozlosowanie nagród

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.