Silny wiatr na Kaszubach - masowe awarie prądu

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 08:43

Od poniedziałkowego popołudnia na Kaszubach silnie wieje. Wichura spowodowała wiele szkód m.in. masowe awarie prądu. Na całym Pomorzu zasilania pozbawionych jest około 30 tys. odbiorców.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia o silnym wietrze średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, z porywami do 80 km/h, do rana przejściowo w porywach do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

W związku z wichurą strażacy od poniedziałkowego popołudnia interweniowali siedmiokrotnie w gminach Karsin, Nowa Karczma, Liniewo, Kościerzyna i Dziemiany. Głównie zgłoszenia dotyczyły usunięcia konarów i drzew z jezdni.

Strażacy przypominają, że w razie wichur i wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych nie należy wychodzić z domu, jeśli nie ma takiej konieczności. Jeśli przebywamy na zewnątrz pamiętać należy, by omijać parki, uważnie rozglądać się dookoła, nie zatrzymywać się pod drzewami, żeby pojedyncze gałęzie czy konary drzew nie wyrządziły nam krzywdy.

Jak informuje Energa operator bez zasilania pozostaje ok. 30.000 odbiorców i 1.200 stacji transformatorowych m.in. w powiatach: bytowskim, chojnickim, kartuskim, kościerskim, lęborskim czy wejherowskim.

Awarie w powiecie kościerskim i planowany czas przywrócenia prądu:

- Gmina Dziemiany - Dziemiany, Trzebuń, Raduń, Kalwaria, Dunajki, Dywan, Lampkowo, Borsztal - przewidywany czas przywrócenia zasilania godz. 12:00

- Lipusz, Karpno, Borowiec, Lipuska Huta, Szklana Huta, Płociczno, Trawice, Tuszkowy, Jasna Gwiazda, Jabłuszko, Śluza - przewidywany czas przywrócenia zasilania godz. 10:00

- Gmina Nowa Karczma - Nowa Karczma, Horniki, Lubieszynek, Skrzydłówko, Szatarpy, Szumleś szlachecki, Skrzydłowo, Guzy - przewidywany czas przywrócenia zasilania godz. 12:00

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.