Kościerzyna. Wigilia dla potrzebujących na 250 osób

sobota, 24 grudnia 2016 r., 08:27
fot. nadesłane/UM Kościerzyna

Paczki ze słodyczami, wigilijny stół, mikołaj oraz uśmiech na twarzach dzieci - tak w skrócie można opisać spotkanie wigilijne, które przed tygodniem odbyło się w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie. Uczestniczyło w nim ok. 250 osób najbardziej potrzebujących z terenu miasta i gminy.

Wigilia dla osób potrzebujących w Kościerzynie to już tradycja. Przedsięwzięcie od wielu lat organizują Gabriela Ćwikałowska, Zespół Caritas z parafii św. Trójcy w Kościerzynie oraz Stowarzyszenie Civitas Christiana reprezentowane przez Mirosława Kalińskiego przy wsparciu sponsorów i wielu innych ludzi dobrej woli, którzy często wraz z potrzebującymi uczestniczą w wigilijnym spotkaniu.

Dzięki zaangażowaniu tych instytucji i wielu osób prywatnych w sobotę, 17 grudnia w szkolnej stołówce zebrało się około 250 osób. Przybyli mieli okazję podzielić się opłatkiem, porozmawiać i posilić się ciepłym posiłkiem. Wszyscy życzyli sobie przede wszystkich zdrowia, pogody ducha i wiele radości.

Podczas spotkania nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Z uroczystości nikt nie wyszedł także z pustymi rękami. Uczestnicy wigilii dla potrzebujących obdarowani zostali symbolicznymi paczkami. Kolejne spotkanie przy opłatku odbędzie się już za rok.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.