Gm. Karsin. Kolejne drogi wyasfaltowane

piątek, 23 grudnia 2016 r., 08:29
Wójt gminy Karsin Roman Brunke, radna i sołtys z Karsina Zyta Czapiewska oraz sołtys z Dąbrowy Zbigniew Reszczyński na nowej drodze z Karsina do Dąbrowy w trakcie budowy Wójt gminy Karsin Roman Brunke, radna i sołtys z Karsina Zyta Czapiewska oraz sołtys z Dąbrowy Zbigniew Reszczyński na nowej drodze z Karsina do Dąbrowy w trakcie budowy fot. nadesłane/UG Karsin

W ostatnich dniach roku w gminie Karsin udało się zrealizować dwie ważne dla mieszkańców inwestycje drogowe. Jeszcze kilkanaście dni temu ich realizacja w tym roku, ze względu na niesprzyjającą aurę stała pod znakiem zapytania. Jednak w obu przypadkach wykonawcom udało się je wykonać zgodnie z założonym terminem, co dla mieszkańców jest prawdziwym prezentem świątecznym.

Pierwszą inwestycją była budowa nowej drogi asfaltowej z Bąka do Cisewia, na którą mieszkańcy Bąka czekali od wielu lat. Realizowały ją wspólnie Powiat Kościerski, Nadleśnictwo Kościerzyna oraz Gmina Karsin. Nowy dywanik o szerokości pięciu metrów i grubości pięciu centymetrów ułożono na odcinku 1 kilometra. Przy okazji udało się też połączyć dwa długie zakręty prostym odcinkiem drogi, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo użytkowników drogi. Wykonawcą robót była firma "Dromos" z Kartuz. Koszt budowy drogi wyniósł 243.000 zł.

Druga inwestycja polegała na budowie pierwszego odcinka drogi Karsin-Dąbrowa. Zabiegi o wykonanie tego odcinka drogi czynili sołtysi Zyta Czapiewska z Karsina i Zbigniew Reszczyński z Dąbrowy oraz radni z Karsina: Krzysztof Datta, Grzegorz Bławat i Ireneusz Pokrzywiński Dywanik asfaltowy ułożono na odcinku 550 metrów, przy średniej szerokości drogi pięciu m.

W tym miejscu ułożono dwie warstwy asfaltu, tj. warstwę wiążącą o grubości 4 cm oraz warstwę ścieralną o grubości 3 cm. Wykonawcą robót była firma Henryka Czarnowskiego z Kalisza, która wykonała to zadanie za 148.500 zł. Połowę tej kwoty gmina pozyskała z rezerwy Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, gdzie tylko dwa samorządy z powiatu kościerskiego otrzymały w tym roku dofinansowanie po raz drugi.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.