Karatecy z kościerskiego klubu Kyokushin na Pucharze Gdańska

piątek, 23 grudnia 2016 r., 08:20
fot. nadesłane/Krzysztof Sosnówka

Sześcioro zawodników Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate wystartowało w Otwartym Pucharze Gdańska Kyokushin Karate, który w niedzielę, 18 grudnia odbył się na Hali Sportowej Judo nr XIII AWF. Młodzi karatecy wywalczyli w sumie trzy medale.

Złoto i dwa srebra wywalczyli zawodnicy Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate na Pucharze Gdańska. Na najwyższym stopniu podium w konkurencji kumie dziewcząt 13-15 lat stanęła Martyna Nawrot. Jej koledzy z klubu Tomasz Freitag i Paulina Lubecka w kategorii wiekowej 11-12 lat wywalczyli z kolei srebrne medale. Tuż za podium uplasował się z kolei Eryk Moltzan, który zajął czwarte miejsce w konkurencji chłopców 9-10 lat.

Kościerski klub reprezentowali także Maja Ugowska i Kacper Bela, którzy tym razem nie zdobyli medalu, ale pokazali ogromnego ducha walki.

Dodajmy też, że 8 grudnia w Nowej Karczmie odbył się egzamin na stopnie ku. Wzięło w nim udział 55 młodych karateków, którzy na co dzień trenują w Kościerzynie, Wielkim Klinczu i Nowej Karczmie. Egzamin poprowadził shihan Bogusław Jeremicz 5 dan prezes Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Kościerski Klub Kyokushin Karate zaprasza wszystkich chętnych do udziału w treningach. Chętne osoby mogą zgłaszać się do Krzysztofa Sosnówki (kom. 664 470 193).

AL
info. Krzysztof Sosnówka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.