Kościerzyna. Dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia

czwartek, 22 grudnia 2016 r., 15:36
fot. AL

Kościerscy samorządowcy, lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele duchowieństwa, szefowie straży pożarnej i policji, dyrektorzy placówek oświatowych i pracownicy miejskich służb, czy Honorowi Obywatele Kościerzyny składali sobie życzenia. W Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego odbyło się bowiem tradycyjne spotkanie opłatkowe.

- Boże Narodzenia to święta, które spędzamy w gronie rodziny, bliskich. Są to wyjątkowe święta, pełne magii wigilijnej nocy, w których bardzo dużo myślimy o czasie przyszłym. Przede wszystkim jest to czas, w którym powinniśmy zastanowić się nad tym, co w naszym życiu jest najważniejsze. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia chciałabym złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia, spokoju, życzliwości, zdrowia, radości. A Nowy Rok pogody ducha, optymizmu i wiary w lepsze czasy, abyście mieli satysfakcję z życia w każdym jego aspekcie. Życzę również umiejętności korzystania z otaczającego nas pięknego świata - życzyła wszystkim zebranym przewodnicząca Rady Miasta Kościerzyna, Teresa Preis.

- Są to święta Bożego Narodzenia i tak powinniśmy je traktować, tak powinniśmy przekazywać ich sens następnych pokoleniom. Cieszyć się z nich w rodzinnej, przyjaznej atmosferze. Życzę, aby był to czas zapomnienia wszystkiego tego, co stanowi trud życia codziennego i spędzony na rozmowach o współpracy, działaniu po to, aby nam wszystkim było lepiej - dodawał burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

Na zakończenie czwartkowego spotkania wszyscy, dzieląc się opłatkiem, składali sobie nawzajem świąteczne życzenia. Uroczystość pod względem artystycznym uświetnił występ chóru.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.