Policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościerzynie

środa, 21 grudnia 2016 r., 09:32
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 na terenie miasta. Mundurowi przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez naszych policjantów.

Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji zajmujący się profilaktyką, przypomnieli dzieciom w klasie ,,IV" Szkoły Podstawowej jak powinien zachowywać się pieszy, które miejsca przy drodze są dla nich najbezpieczniejsze, dlaczego ważna jest widoczność pieszego i co zrobić by ją poprawić a także o zasady bezpiecznego podróżowania rowerem i samochodem.

Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie, udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Wspólnie z małymi słuchaczami policjanci przećwiczyli czynności, o których nie wolno zapominać w trakcie przechodzenia na drugą stronę jezdni. Aby ułatwić im to zadanie, policjanci przekazali uczniom elementy odblaskowe, których blask ma dbać o bezpieczeństwo małych pieszych.

Policjanci przypominają i apelują, aby każdy pieszy wyposażony był w element odblaskowy. Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami pieszy (bez względu na wiek) poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg.

KPP Kościerzyna


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.