Kościerzyna. 60-latek jechał na podwójnym gazie

poniedziałek, 19 grudnia 2016 r., 10:06
fot. archiwum

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się niedzielna przejażdżka volvo dla 60-letniego mieszkańca Kościerzyny. Mężczyzna poddany kontroli na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał 1,8 promila alkoholu.

W niedzielę około godziny 19. na ulicy Klasztornej w Kościerzynie kościerscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volvo, za kierownicą którego siedział 60-letni mieszkaniec miasta. Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński, badania alkomatem wykazało, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,8 promila alkoholu. 60-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.