Kościerzyna. Wspólne Świąteczne Kolędowanie na rynku

niedziela, 18 grudnia 2016 r., 18:27
fot. MSz

Kiermasz świąteczny, śpiewanie kolęd oraz ciepły poczęstunek - to atrakcje, które przygotowano z okazji Wspólnego Świątecznego Kolędowania, które odbyło się w niedzielę na rynku w Kościerzynie. Imprezie towarzyszyło także zbieranie środków na operację niespełna trzyletniego Kornelka z Wielkiego Klincza.

W kolorowe bombki, drewniane figurki, haftowane obrusy i inne świąteczne akcesoria można było zaopatrzyć się na w niedzielę na kościerskim rynku. Dla wszystkich chętnych przygotowano także barszcz i paszteciki. Świąteczną atmosferę podkreślały także kolędy w wykonaniu dzieci z "Armii Jezusa", sekcji muzycznej Kościerskiego Domu Kultury, którą dyrygował Grzegorz Daszkowski oraz Kościerskiego Chóru Żeńskiego pod dyrygenturą Jana Zamkowskiego.

W tym samym czasie na kościerskim rynku wolontariusze zorganizowali Kornelkowy Kiermasz, na którym można było kupić wyjątkowe ozdoby świąteczne, kartki, książki i przepyszne słodkości zrobione przez dzieci i lokalnych darczyńców. Inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy chętnie wrzucali pieniądze do puszek, a tym samym dołączyli do szerokiego grona osób wspierających małego mieszkańca Wielkiego Klincza w walce o zdrowie.

Proces leczenia Kornelka można także wesprzeć wpłacając pieniądze na konto fundacji "Rycerze i Księżniczki", której jest podopiecznym lub wysyłając smsa na jeden z podanych tam numerów. Jak dotąd udało się zebrać prawie 650.000 zł z 1.800.000 zł potrzebnych do przeprowadzenia operacji.

MSz


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.