Liniewko. Przewrócił się na rowerze, trafił na OIOM

środa, 14 grudnia 2016 r., 10:03
fot. archiwum

Stracił przytomność w domu. Wezwano zespół ratownictwa medycznego i policję. Jak się okazało, 41-letni mężczyzna przewrócił się na rowerze i doznał miedzy innymi poważnego urazu głowy. Trafił na oddział intensywnej terapii medycznej. Służby apelują o ostrożność podczas poruszania się na po śliskich drogach.

We wtorek kościerscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie w Liniewku Kościerskim (gmina Nowa Karczma).

- Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i ustalili, że 41-letni mężczyzna jadąc rowerem na polnej, oblodzonej drodze, przewrócił się. W wyniku tego złamał obojczyk i doznał poważnego urazu głowy. Dotarł jednak do domu i położył się spać. Stracił przytomność. Rodzina wezwała pogotowie. Mężczyzna znajduje się na Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

Funkcjonariusze apelują do uczestników ruchu, zarówno zmotoryzowanych, pieszych, jak i rowerzystów by zachowali szczególną ostrożność poruszając się po drogach, czy chodnika. Warunki atmosferyczne sprzyjają bowiem szybkiemu oblodzeniu nawierzchni traktów, a wówczas o wypadek nietrudno.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.