Gm. Kościerzyna. 15 kilometrów ścieżek rowerowych połączy cztery miejscowości z dworcem PKP

wtorek, 13 grudnia 2016 r., 14:46
fot. nadesłane/UG Kościerzyna

Około 15 kilometrów ścieżek rowerowych powstanie na terenie gminy i miasta Kościerzyna w ramach budowy węzła integracyjnego. Połączą one cztery miejscowości z kościerskim dworcem.

W poniedziałek władze Kościerzyny podpisały umowę na realizację transportowego węzła integracyjnego na terenie miasta. Oprócz remontu kościerskiego dworca, budowy parkingów i tunelu podziemnego w ramach zadania mają powstać także ścieżki rowerowe. Gmina Kościerzyna jest partnerem tego projektu.

- Istotne jest żeby wyremontować najpierw dworzec, potem zrobić parkingi, a w tym samym czasie w systemie zaprojektuj i zbuduj rozpocznie się realizacja ścieżek rowerowych. Chodzi tutaj o to, żeby zapewnić potok podróżnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, a przy okazji uda się zapewnić naszym mieszkańcom bezpieczny dojazd rowerami do Kościerzyny - tłumaczy Grzegorz Świtała, zastępca wójta gminy Kościerzyna.

Łączna długość ścieżek, które zostaną wykonane najprawdopodobniej jako ciągi pieszo-rowerowe, wyniesie około 15 kilometrów. Połączą one z dworcem w Kościerzynie cztery miejscowości - Skorzewo, Dobrogoszcz, Mały Podleś oraz Wielki Klincz.

- Te ścieżki nie będą się charakteryzować zbyt dużą długością, ponieważ z przeprowadzonych przez Urząd Marszałkowski badań wynika, że mieszkaniec dopuszcza maksymalnie pięciokilometrowy dojazd rowerem do najbliższego punktu komunikacji. Będą to linie transportu rowerowego wykorzystywane do dojazdu do pracy, o charakterze bardziej użytkowym niż turystycznym - podkreśla Grzegorz Świtała.

Przetarg na realizację zamówienia w systemie zaprojektuj i zbuduj zostanie ogłoszony najprawdopodobniej w przyszłym roku. Po upływie około ośmiu miesięcy od wyłonienia wykonawcy powinien on wykonać projekt, a następnie przejść do realizacji zadania.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.