II Turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki

wtorek, 13 grudnia 2016 r., 11:18

W niedzielę, 11 grudnia w Ośrodku Kultury w Dziemianach odbył się II Turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się Michał Lipiński - Lipuszaki Lipusz, wśród drużyn i par zespół Orłów Klawkowo.

Zwycięzcą drugiego turnieju dziemiańskiej baśki został Michał Lipiński - Lipuszaki Lipusz, który wyprzedził Franciszka Borzych - Orły Klawkowo i Marcina Kanię - Lutówko. Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Lorek - Orły Klawkowo, Marian Bucholc - Skowronki Kinice, Zbigniew Szyszka - Kontra Silno, Krzysztof Czapiewski - Tury Chojnice. Najlepszą zawodniczką została Mirosława Chrapkowska z Sami Swoi.

Turniej par wygrali Franciszek Borzych i Mariusz Lorek z Orłów Klawkowo. Na drugim miejscu rywalizację ukończyli Michał Lipiński i Janusz Pielowski - Lipuszaki Lipusz. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Andrzeja Gliszczyńskiego i Zbigniewa Szyszkę - Konta Silno.

W rywalizacji zespołów zwyciężyły Orły Klawkowo - kpt. Franciszek Borzych, Mariusz Lorek, Roman kulas, Dariusz Żmuda Trzebiatowski. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły: Skowronki Kinice, Kontra Silno, Lipuszaki Lipusz, Tury Chojnice, Sami Swoi.

III turniej Dziemiańskiej Ligi Baski odbędzie się 8 stycznia w niedzielę o godz. 13.00 w Ośrodku Kultury w Dziemianach. Podsumowanie Dziemiańskiej Ligi Baśki nastąpi 1 kwietnia 2017 roku turniejem o Puchar Gminy Dziemiany.