Kościerzyna. 18-latek mercedesem skasował dwa zaparkowane samochody

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 09:06
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Jedynie przez dwa miesiące swoim prawo jazdy mógł nacieszyć się 18-latek, który w poniedziałkowy poranek jadąc mercedesem skasował dwa zaparkowane przy ulicy Matejki samochody. Sprawca zdarzenia nie tylko odniósł obrażenia i trafił do szpitala, ale policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mu dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 9. na ulicy Matejki w Kościerzynie.

W poniedziałek przed godziną 9. kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Matejki w Kościerzynie. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

- Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący mercedesem 18-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, w wyniku czego kierowany przez niego pojazd obróciło, a następnie uderzył nim w dwa zaparkowane na jezdni samochody - renault i VW Polo. W tym drugim pojeździe znajdowało się pięcioletnie dziecko. Na szczęście nie odniosło żadnych obrażeń - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Poszkodowany został za to kierujący mercedesem 18-latek, którego przetransportowano do szpitala. Był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, które posiadał zaledwie od dwóch miesięcy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.