Kościerzyna. 18-latek mercedesem skasował dwa zaparkowane samochody

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 09:06
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Jedynie przez dwa miesiące swoim prawo jazdy mógł nacieszyć się 18-latek, który w poniedziałkowy poranek jadąc mercedesem skasował dwa zaparkowane przy ulicy Matejki samochody. Sprawca zdarzenia nie tylko odniósł obrażenia i trafił do szpitala, ale policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mu dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 9. na ulicy Matejki w Kościerzynie.

W poniedziałek przed godziną 9. kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Matejki w Kościerzynie. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

- Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący mercedesem 18-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, w wyniku czego kierowany przez niego pojazd obróciło, a następnie uderzył nim w dwa zaparkowane na jezdni samochody - renault i VW Polo. W tym drugim pojeździe znajdowało się pięcioletnie dziecko. Na szczęście nie odniosło żadnych obrażeń - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Poszkodowany został za to kierujący mercedesem 18-latek, którego przetransportowano do szpitala. Był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, które posiadał zaledwie od dwóch miesięcy.

AL

Dwa miesiące temu było napisane w Gryfie Kościerskimm,że będzie zmiana organizacji ruchu na ul.Matejki.Tak zadeklarowała na łamach gazety pani Ewa Aleksandrowicz z urzędu miasta.Domniemam,że chodziło o postawienie znaków,żeby te graty tam nie parkowały.Nic takiego się nie stało.Natomiast stało się to, że ktoś wylądował w szpitalu.Samochód Renault był nieprawidłowo zaparkowany,po lewej stronie jezdni.Nie wypłaciłbym odszkodowania i tyle....Brawo włodarze miasta!!!
iron   poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 16:05