Zawodnicy UKS Manta wywalczyli pięć medali na zawodach w Berlinie

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 10:12
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

Dwa srebrne i trzy brązowe medale przywieźli do Kościerzyny zawodnicy UKS Manta z odbywających się w sobotę, 3 grudnia w Berlinie Międzynarodowych Zawodach w Pływaniu w Płetwach. Medalistami zostali Neli Wanta, Damian Kutela i Julia Kiedrowska.

W sumie w zawodach wzięło udział 144 zawodników z Ukrainy, Czech, Polski i Niemiec. W trakcie nich przeprowadzono jedynie konkurencje monopłetwowe, a zawodnicy zmagali się na 50-metrowej pływalni.

Nasz kraj reprezentowały trzy kluby:KS Nautilus Jastrzębie Zdrój, UKS Delfinek Chodzież oraz UKS Manta Kościerzyna, który wystawił ośmioosobową reprezentację. Kościerscy zawodnicy po raz kolejny pokazali się z jak najlepszej strony i z międzynarodowego turnieju powrócili z pięcioma krążkami.

Aż trzy medale - dwa srebrne i brąz - wywalczyła Neli Wanta. Brązowe medale zdobyli natomiast Damian Kutela i Julia Kiedrowska, którzy także w innej konkurencji zajęli czwarte pozycje. Aż trzykrotnie tuż za podium uplasowała się ich klubowa koleżanka Julia Greń.

- Pływalnia w Berlinie była naszym zasadniczym celem, ale inną niezwykle cenną wartością dodaną było odnalezienie się na międzynarodowych zawodach, gdzie wszyscy posługują się językiem niemieckim lub angielskim, doświadczyliśmy na własnej skórze jak ułatwia życie znajomość języków obcych i że warto się ich uczyć - podkreśla kadra UKS Manta Kościerzyna.

Niezapomnianym przeżyciem dla zawodników kościerskiego klubu było też zwiedzanie Berlina z jego najważniejszymi punktami: Alexanerplatz, Berliner Fernsehturm - wieży telewizyjnej, Brama Brandenburska, Reichstag i poruszanie się komunikacją miejską.

AL
info. UKS Manta Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.