Nowa Karczma. Tłumy rodziców z dziećmi na gminnym Spotkaniu z Mikołajem

poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 13:26
fot. MSz

W niedzielne popołudnie tłumy rodziców z dziećmi przybyły do Zespołu Szkół w Nowej Karczmie, gdzie odbyły się mikołajki. Rozstrzygnięto tam konkurs świąteczny na rodzinną szopkę bożonarodzeniową, występ dał także "Teatr Pana O". Imprezie towarzyszył też kiermasz, zorganizowany po to by pomóc małemu mieszkańcowi Wielkiego Klincza w walce o zdrowie.

Jak co roku, społeczność Nowej Karczmy spotkała się w niedzielny wieczór na spotkaniu z Mikołajem. Na początku rozstrzygnięto konkurs świąteczny na szopkę bożonarodzeniowy. Został on zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji i Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowej Karczmie. Do jego tegorocznej edycji zgłoszono 22 prace. Jako najlepszą jury wyłoniły szopkę Państwa Żołądek.

Później część artystyczną rozpoczęli aktorzy z "Teatru Pana O". Występ nawiązujący do bajki Kraina Lodu spotkał się ze sporym entuzjazmem ze strony dzieci, zwłaszcza gdy mogły wziąć czynny udział w przedstawieniu. Następnie odbyło się spotkanie z Mikołajem oraz poczęstunek. Obok uroczystości odbył się także kiermasz, z którego zebrane środki przekazano na rzecz dwuletniego Kornelka z Wielkiego Klincza, który zmaga się ze złośliwym nowotworem oka.

Pełne wyniki konkursu wkrótce.

MSz


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.