Kościerscy stróże prawa zapobiegli samobójstwu

poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 10:14
fot. internet

Niedzielnym późnym wieczorem dyżurny kościerskiej komendy Policji otrzymał telefon z informacją, że rozmówca chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze ustalili więc dane mężczyzny i miejsce jego pobytu. Po przyjeździe na miejsce zastali 41-latka z żyletką w ręku. Dzięki podjętym negocjacjom, stróżom prawa udało się odwieść mężczyznę od targnięcia się na własne życie.

W niedzielę około godziny 22. na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zadzwonił mężczyzna. Powiedział, że zamierza popełnić samobójstwo i się rozłączył.

- Policjanci ustali dane mężczyzny i miejsce, w którym może przebywać, gdzie natychmiast się udali. Na terenie miejscowości Szarlota zastali 41-latka z żyletką w ręku. Funkcjonariusze podjęli negocjacje z mężczyzną - podaje oficer prasowy KPP w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

Negocjacje zakończyły się szczęśliwym finałem. Stróżom prawa udało się odwieść mężczyznę od popełnienia samobójstwa. Wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował 41-latka do szpitala.

Działania policjantów trwały do godziny 3.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.