Zbigniew Stencel ponownie Prezesem Oddziału Powiatowego OSP w Kościerzynie

piątek, 2 grudnia 2016 r., 19:04
Zarząd Powiatowy Oddziału ZOSP RP w Kościerzynie Zarząd Powiatowy Oddziału ZOSP RP w Kościerzynie fot. AL

Tym razem do kościerskiego Ekonomika przybyli członkowie i sympatycy ochotniczej straży pożarnej, by podsumować minione pięć lat działalności OSP w powiecie kościerskim i wybrać nowy zarząd na kolejną kadencję. Zaufaniem ponownie obdarzono Zbigniewa Stencla, który nadal będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie.

Najpierw podsumowano kadencje w poszczególnych jednostkach ochotniczych straży pożarnych, by potem wybrać władze zarządów gminnych. Ostatnie miesiące 2015 roku i pierwsze 2016 rok upłynęły więc ochotnikom na podsumowaniu pięcioletnich kadencji. W piątek nadszedł czas, by dokonać oceny działalności zarządu powiatowego. W związku z tym delegaci ze wszystkich kościerskich gmin spotkali się, by rozliczyć ustępujący zarząd.

Zjazd otworzył prezes ustępującego Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie Zbigniew Stencel.

- Dzisiejszy zjazd ma za zadanie podsumować pięcioletnią działalność naszych struktur na rzecz bezpieczeństwa społeczności naszego powiatu. Jest również próbą oceny naszych osiągnięć, dokonań. Wykazania niedostatków naszej działalności i ma dać odpowiedź na to, czy zrobiliśmy wszystko to, co zamierzaliśmy i jakie są efekty naszej działalności. Korzystając z okazji chciałbym podziękować samorządom za wsparcie finansowe jednostek w ich dosprzętowieniu. Dzięki temu jednostki OSP są odpowiednio wyposażone i mogą działać sprawnie w każdej sytuacji - mówił Zbigniew Stencel.

Minione pięć lat dla ochotniczych straży pożarnych w Kościerskiem były tradycyjnie okresem dalszego rozwoju, podnoszenia poziomu wyszkolenia ochotników oraz doposażania jednostek w specjalistyczny sprzęt do niesienia skutecznej i profesjonalnej pomocy. Na początku kadencji na tutejszym terenie działały 54 jednostki OSP. Obecnie funkcjonuje 50, w tym 15 z nich należy do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. W sumie w szeregach OSP działa 2.160 ochotników, w tym 1.966 mężczyzn i 162 kobiet.

W okresie sprawozdawczym strażacy-ochotnicy interweniowali niemal cztery tysięce razy, w tym 1.182 przypadkach gasili pożary, a w 2.692 interweniowali przy miejscowych zagrożeniach. W tym czaie odnotowano też 45 alarmów fałszywych. Najczęściej, bo aż 431 razy, w akcjach ratowniczo- gaśniczych wśród jednostek KSRG uczestniczyli strażacy z OSP Karsin. Spośród OSP spoza systemu najwięcej akcji (171) odnotowali ochotnicy z Wiela.

Zjazd był też okazją do podziękowania ustępującemu zarządowi i członkom komisji rewizyjnej. Specjalne słowa uznania powędrowały w kierunku dha Zygmunta Glińskiego - wieloletniego działacza i członka komisji rewizyjnej, który został nagrodzony przez Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.

Głównym punktem zjazdu były wybory nowego Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Kościerzynie, które poprzedziło głosowanie nad przyjęciem sprawozdania z działalności minionych pięciu lat. Delegaci nie mieli najmniejszych wątpliwości co do udzielania absolutorium dotychczasowemu zarządowi powiatowemu. Jednogłośnie wybrali też skład nowego zarządu oraz komisji rewizyjnej. Prezesem ponownie został Zbigniew Stencel.

Skład Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie:
prezes - Zbigniew Stencel
wiceprezes - Włodzmierz Ostrowski
wiceprezes - Józef Czapiewski
wiceprezes - Józef Modrzejewski
sekretarz - Bogdan Szulman
skarbnik - Wiesław Kiedrowicz
członek prezydium - Mirosław Ebertowski
członek prezydium - Wiesław Szarmach
członek prezydium - Piotr Laska
członek prezydium - Grzegorz Piechowski
członek zarządu - Henryk Ossowski
członek zarządu - Grzegorz Eichmann
członek zarządu - Roman Brunke
członek zarządu - Krzysztof Datta
członek zarządu - Zygmunt Szulist
członek zarządu - Piotr Jankowski
członek zarządu - Zenon Skwierawski
członek zarządu - Wojciech Prądziński
członek zarządu - Krzysztof Liskowski
członek zarządu - Andrzej Mazur
członek zarządu - Grzegorz Szwarc
członek zarządu - Adam Kaszubowski

Skład komisji rewizyjnej:
przewodniczący - Jerzy Zieliński
wiceprzewodniczący - Ireneusz Abramowski
sekretarz - Marek Jadżdżewski

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.