Jarosław Chrapkowski zwycięzcą Powiatowej Olimpiady Producentów Rolnych

piątek, 2 grudnia 2016 r., 15:05
fot. AL

Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W piątek w kościerskim inkubatorze przedsiębiorczości z wiedzą o rolnictwie zmierzyło się 17 osób, 15 z nich zmagało się też z przepisami BHP. Zarówno z rolniczymi zagadnieniami, jak przepisami BHP najlepiej poradził sobie Jarosław Chrapkowski.

W piątek w 16 powiatach województwa pomorskiego odbyły się powiatowe eliminacje Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Z wiedzą o rolnictwie i z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zmierzyli się także rolnicy z powiatu kościerskiego oraz uczniowie klas o profilu rolniczym.

Olimpiada ma na celu między innymi rozwijanie twórczych zainteresowań wśród młodych producentów rolnych, rozbudzanie ambicji dalszego doskonalenia zawodowego, wymianę doświadczeń i popularyzację osiągnięć w rolnictwie.

W sumie z szeroko rozumianą wiedzą o rolnictwie popisało się 17 osób. Po części pisemnej, pięcioro najlepszych uczestników odpowiadało na serię pytań ustnych. W tej najlepszą wiedzą popisał się Jarosław Chrapkowski.

Podczas eliminacji wyłoniono też zwycięzców w konkursie wiedzy BHP, w którym wzięło udział 15 osób. Pod tym względem także najlepszą znajomością przepisów wykazał się Jarosław Chrapkowski.

Najlepsi w powiecie kościerskim już na początku grudnia będą próbować swoich sił w eliminacjach wojewódzkich.

Zwycięzcy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych:
I. miejsce - Jarosław Chrapkowski
II. miejsce - Arkadiusz Kreft
III. miejsce - Justyna Armatowska - Freda
IV. miejsce - Stanisław Burandt
V. miejsce - Arkadiusz Huzarek

Zwycięzcy konkursu wiedzy z zakresu BHP:
I. miejsce - Jarosław Chrapkowski
II. miejsce - Paweł Kubiszewski
III. miejsce - Arkadiusz Kreft

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.