Kościerzyna. Konkurs dla NGO - do wzięcia blisko 600.000 zł

środa, 30 listopada 2016 r., 14:36
fot. archiwum

562.400 zł - dokładnie tyle kościerski magistrat zamierza przeznaczyć w 2017 roku na realizację projektów przez organizacje pozarządowe. Choć konkurs został ogłoszony w siedmiu kategoriach, to niemal 80 proc. wymienionej puli ma trafić tradycyjnie na sport. Oferty można składać do 8 grudnia.

Swoje propozycje na realizację projektów można zgłaszać w siedmiu sferach: ochrona zdrowia w obszarze przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, pomoc społeczna, kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, kultura fizyczna i sport, oświata i wychowanie, działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym przedsiębiorczości oraz działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

W sumie na wykonanie zadań przez organizacje pozarządowe w tym zakresie zarezerwowano środki w wysokości 562.400 zł. Najwięcej, bo aż 427.500 zł ma trafić do sektora sportowego. Na 78.850 zł mogą liczyć stowarzyszenia działające w zakresie zdrowia, 20.900 zł w obszarze kultury kulturę. Sektor pomocy społecznej oraz oraz oświaty i wychowania może "pozyskać" w sumie po 10.450 zł. Natomiast działalności wspomagające rozwój gospodarczy i działalności wspomagające rozwój wspólnot mogą zdobyć po około 7.125 zł.

Co ważne, dotacja z budżetu miasta może wynosić maksymalnie 70 proc. całkowitej wartości zadania. Finansowy wkład własny organizacji musi stanowić minimum 20 proc. wartości całego zadania, a pozostałe 10 proc. może stanowić wkład osobowy bądź rzeczowy.

Wnioski o pozyskanie grantów mogą składać podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego wymienione w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Oferty należy składać w nieprzekraczającym terminie do 8 grudnia do godziny 15.30 w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Kościerzyna lub w formie pisemnej oraz dodatkowe wersji elektronicznej na adres e-mail: o.szlagowska@koscierzyna.gda.pl.

Wybór ofert ma nastąpić 5 stycznia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.