Dzień Osób Niepełnosprawnych w kościerskim ZUSie

środa, 30 listopada 2016 r., 13:59
fot. internet

Jesteś osobą niepełnosprawną? W najbliższy piątek odwiedź Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Kościerzynie i poznaj swoje prawa zarówno w obszarze ubezpieczeń społecznych, aktywizacji zawodowej, jak i rehabilitacji społecznej i zawodowej.

W przeddzień Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony jest 3 grudnia, w Inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kościerzynie osoby niepełnosprawne będą skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów. Przy wydzielonym stanowisku na Sali Obsługi Klientów czekać będą przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kościerzynie, Polskiego Związku Niewidomych Koła Powiatowego w Kościerzynie oraz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Integracja "SONI" w Kościerzynie.

- Celem projektu jest upowszechnianie informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze ubezpieczeń społecznych, aktywizacji zawodowej oraz rehabilitacji społecznej i zawodowej - podkreśla Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Eksperci dostępni będą w godzinach od 10. do 14.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.