Olpuch-Wdzydze. Skodą w drzewo - kierowca w szpitalu

środa, 30 listopada 2016 r., 09:51
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Jedna osoba została przetransportowana do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło we wtorkowe przedpołudnie na trasie Olpuch - Wdzydze. Skoda wypadła tam z trasy i uderzyła w drzewo.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 11. Samochód w rowie zauważyli patrolujący trasę policjanci z posterunku w Karsinie. Mundurowi natychmiast zatrzymali się, udzielili pomocy przedmedycznej kierującemu oraz powiadomili pogotowie.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Skodą Roomster 50-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Był trzeźwy - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem w związku ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które powodują m.in. śliską nawierzchnię. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy - podkreśla asp. Piotr Kwidziński.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.