Karsin. Samorządowcy dyskutowali na temat reformy oświaty

wtorek, 29 listopada 2016 r., 12:01
fot. nadesłane/UG Karsin

Tym razem Karsin gościł wójtów i burmistrza podczas cyklicznego Konwentu Samorządowców Powiatu Kościerskiego. Jednym z głównych zagadnień, jakie dyskutowano, była reforma oświaty i skutki jakie za sobą niesienie.

Cykliczne spotkania mają na celu wymianę doświadczeń, dyskusję, szukanie optymalnych rozwiązań problemów oraz koordynację działań.

Pierwszym punktem konwentu była prezentacja przygotowana przez firmę Bitunova z Warszawy, specjalizującej się w budowie oraz modernizacji nawierzchni drogowych z wykorzystaniem emulsji asfaltowych. Samorządowcy mieli okazję poznać szczegóły technologii stosowanej przez firmę oraz kosztów jej użycia.

Głównym tematem konwentu była wprowadzana przez rząd reforma oświaty. Dyskutowano o skutkach zmian, jakie za sobą niesie. Samorządowcy podkreślali, że nie zdarzyło się jeszcze aby tak poważną reformę wprowadzano w tak krótkim czasie. Samorządy muszą zatem poradzić sobie zarówno z problemami dostosowania bazy edukacyjnej jak i reorganizacji zatrudnienia nauczycieli. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że większość z samorządów powiatu kościerskiego na przyszły rok otrzyma mniejszą subwencję oświatową, zatem dodatkowe środki związane z wprowadzeniem reformy w oświacie spadną na barki samorządów.

Na zakończenie konwentu wójt gminy Karsin uczestnikom konwentu wręczył najnowsze wydanie Monografii Gminy Karsin autorstwa prof. Józefa Borzyszkowskiego.

nadesłane/UG Karsin/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.