Kościerzyna. 14-latka potrącona na przejściu dla pieszych

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 09:54
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. AL

14-letnia dziewczynka została przetransportowana do szpitala, po tym jak została potrącona przez VW Golfa. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 11. na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego w rejonie ulicy Gdańskiej.

Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, w wyniku doznanych obrażeń 14-latka trafiła do kościerskiego szpitala, a następnie została przetransportowana na obserwację do szpitala w Gdańsku.

Funkcjonariusze apelują zarówno do pieszych, jak i kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię i w obrębie przejść dla pieszych.

Pieszy przed przejściem przez jezdnię powinien zatrzymać się i upewnić się, że może bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Nigdy nie należy wbiegać na jezdnię ani wchodzić na nią bezpośrednio zza samochodu czy innej przeszkody. W porze wieczorowej i nocnej, nawet w terenie zabudowanym, warto wyposażyć się w odblaski, aby być widocznym. Wtedy w porę zauważy nas kierujący pojazdem, który będzie miał czas na reakcję.

- Apelujemy też do kierowców, aby dostosowywali prędkość do warunków atmosferycznych. Jeśli widzimy pieszego w pobliżu ulicy, zwolnijmy. Zachowajmy szczególną ostrożność w obrębie przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że przy mokrej, śliskiej nawierzchni droga hamowania wydłuża się - apeluje asp. Piotr Kwidziński.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.