Kaliska. Fordem do rowu - kierująca nietrzeźwa

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 09:08
fot. archiwum

Utratą prawo jazdy zakończyła się dla 42-letniej kobiety niedzielna przejażdżka. Kierując fordem nie zachowała należytych środków ostrożności na śliskiej nawierzchni, w wyniku czego wjechała do rowu. Jak się okazało, złe warunki pogodowe nie były jedynym powodem zdarzenia. Kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w Kaliskach Kościerskich. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o znajdującym się w rowie samochodzie.

- Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy ustalili, że kierująca fordem 42-letnia kobieta nie zachowała należytych środków ostrożności, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Kobietę poddano badaniu alkomatem na zawartość alkoholu w organizmie. Wydmuchała blisko 1,5 promila - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, kierującej zatrzymano prawo jazdy. Kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.