32-latek odpowie za kradzież z włamaniem - najbliższe miesiące spędzi w areszcie

piątek, 25 listopada 2016 r., 13:17
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Na początku listopada miał włamać się do jednego z domków letniskowych na terenie gminy Kościerzyna i ukraść z ponad 10.000 zł. W ręce policji 32-latek wpadł we wtorek. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Zgłoszenie o włamaniu do domku letniskowego na terenie gminy Kościerzyna kościerscy funkcjonariusze otrzymali na początku listopada. Włamywacz miał wejść do obiektu uszkadzając uprzednio drzwi, a z budynku zabrać między innymi elektronarzędzia i precjoza o łącznej wartości ponad 10.000 zł.

- Sprawą zajęli się kryminalni. W toku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że włamania mógł dokonać 32-latek. Mężczyzna ukrywał się przed policją. We wtorek został zatrzymany przez policjantów naszej komendy w Gdańsku. Spędził noc w policyjnym areszcie - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

Mężczyzna usłyszał już zarzut, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy . Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.