W Nowym Klinczu powstanie przedszkole

czwartek, 24 listopada 2016 r., 08:34
fot. archiwum

Za sprawą środków unijnych powstanie kolejne przedszkole na terenie gminy Kościerzyna. Będzie zlokalizowane w Nowym Klinczu, gdyż diagnoza potrzeb w zakresie edukacji przedszkolnej na terenie gminy Kościerzyna w trzyletniej perspektywie wykazała konieczność podniesienia dostępności do edukacji przedszkolnej dla dzieci z Nowego Klincza i Małego Klincza.

Na tej podstawie złożono projekt do Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego w ramach "Edukacja Przedszkolna", w ramach którego utworzone zostanie przedszkole w Nowym Klinczu na 20 miejsc, w zaadaptowanych pomieszczeniach znajdujących się przy Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu, które są własnością gminy Kościerzyna. Dofinansowanie przyznane to kwota 513.963,80 zł, a ogólne koszty projektu to 604.663,29 zł.

Do przedszkola w roku szkolnym 2017/2018 zostaną przyjęte dzieci w wieku od trzech do pięciu lat, na podstawie regulaminu rekrutacji. Środki przewidziane w projekcie zostaną przeznaczone na adaptację pomieszczeń, wyposażenie przedszkola w meble i niezbędny sprzęt, pomoce dydaktyczne, zabawki oraz zewnętrzny plac zabaw. Zostanie zapewniona trwałość poprzez co najmniej trzyletnią działalność przedszkola, gdzie pierwszy rok będzie ono funkcjonowało z dofinansowaniem Unii Europejskiej.

Partnerem projektu jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kościerzynie, która dwukrotnie przeprowadzi logopedyczno - pedagogiczne badania przesiewowe dzieci 5-6 letnich, które pozwolą w optymalny sposób wyłonić dzieci potrzebujące specjalnej opieki w ramach zajęć dodatkowych.

Wspomnieć należ również, że projekt pt. "Dobre przedszkola w Gminie Kościerzyna" przygotowany przez Zakład Oświaty Gminy Kościerzyna na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu zajął pierwsze miejsce uzyskując razem z inną gminą najwyższą liczbę punktów.

UG Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.