Pełna niespodzianek II Elitarna Noc Survivalowa - Gra Miejska 2016

wtorek, 22 listopada 2016 r., 10:52
fot. nadesłane/KOSiR

W piątek, 18 listopada na stadion miejski Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił miłośników survivalu i przygód. Ci stawili się, aby rywalizować w drugiej edycji Elitarnej Nocy Survivalowej. Zadania tym razem odbywały się w przestrzeni miejskiej. Najlepszą okazała się drużyna Grom Stężyca.

Uczestnicy przede wszystkim musieli zmierzyć się z samym sobą, ze swoimi słabościami, a także mieli okazję sprawdzić swoje możliwości i umiejętności w różnorodnych konkurencjach, które wymagały wielu cech, takich jak: zorganizowanie, umiejętność planowania, spostrzegawczość, spryt czy wytrzymałość i kondycja fizyczna, ale aby wygrać przydało się również szczęście. Na starcie pojawiło się 12 drużyn liczących od trzech do pięciu osób, czyli łącznie ponad 50 śmiałków chcących sprawdzić się pod osłoną nocy w nietypowych konkurencjach.

Survival w przestrzeni miejskiej znacząco różni się od przetrwania w lesie, ale jedno jest takie same - zawodnicy w zabawie nie mieli pojęcia jakie wyzwania muszą podjąć i z czym się zmierzyć. O wszystkim dowiadywali się na bieżąco, więc emocje były na maksymalnym poziomie.

W tym roku konkurencje były następujące:

"Butelki przetrwania" - każda drużyna otrzymała butelkę, w której znajdowała się nagroda lub kara. Butelka ta mogła być walutą lub mogła być w inny dowolny sposób wykorzystana podczas konkurencji. Nie mogła być nigdy otwarta, więc uczestnicy nie wiedzieli czym handlują, co zyskują lub co tracą.
"Skarby Stadionu" - przeszukiwanie zakamarków Stadionu w poszukiwaniu przydatnych na trasie i w całej imprezie gadżetów lub podpowiedzi, zaś reszta ekipy jednocześnie strzelała z łuków.
Start na trasę miejską

"Parowozownia nocą" - przeciąganie załadowanej drezyny po torach na czas

"Fitness wieczorową porą" - w Parku przy ul. 8 Marca, na urządzeniach workout uczestnicy musieli wykonać wymagającą serię ćwiczeń na czas

"Czy poznajesz Rynek nocą?" - konkurencja polegająca na wykonaniu kilku wymagających spostrzegawczości i wiedzy testów

"Karta zawodów" - każda drużyna musiała wypełnić kilkanaście zadań, ze znajomości historii, topografii i wiedzy o naszym Mieście. Powrót na Stadion Miejski.

"Przygotuj się na zagrożenie" - realne ćwiczenie, w którym podzieleni na cztery grupy zawodnicy usłyszeli komunikaty o zagrożeniu chemicznym wg różnych scenariuszy i mieli tylko 10 minut, aby się właściwie do nadchodzącego niebezpieczeństwa przygotować, wykorzystując własną wiedzę oraz te "skarby", które mieli ze sobą lub znaleźli w trakcie konkurencji.

Po wykonaniu części zadań na uczestników czekała krótka przerwa regeneracyjna na ciepły posiłek oraz oglądanie wystawy przedstawiającej dzieje obrony cywilnej profesjonalnie przygotowana przez pasjonata tej dziedziny - Jerzego Hetmańskiego. Po zapoznaniu się z wystawą na zawodników czekały kolejne wyzwania, czyli wykonywanie zadań zapisanych w "butelkach przetrwania", a także przygotowanie się na możliwość wystąpienia zagrożenia.

Na zakończenie imprezy nastąpiło rozdanie nagród, które przygotowano dla trzech pierwszych drużyn startujących we wszystkich punktowanych konkurencjach. Natomiast na zwycięzcę klasyfikacji generalnej czekał nietypowy, choć prestiżowy, "puchar", który stał się już tradycją tej imprezy, czyli "Pieniek". W tym roku zwyciężył zespół Grom Stężyca.

Rywalizacja była niezwykle zacięta, a różnice punktowe między drużynami niewielkie. Jednak to nie wyniki były najważniejsze, gdyż uczestnicy bardziej cenią sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności radzenia sobie w nietypowych sytuacjach, a także dobrą zabawą.

Zwycięzcy poszczególnych punktowanych konkurencji:

"Parowozownia nocą"
1. Piękna i Bestie
2. Grom Stężyca
3. Wiedźmini

"Fitness wieczorową porą"
1. Ogrodnicy
2. Mario Militaria
3. Kremówka Team

"Czy poznajesz Rynek nocą?"
1. Wataha
2. JWK
3. Grupa Operacyjno-Szturmowa Gryf

Los szczęścia
Pluton 69
Drużyna 7
Śmieszki xD

Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa przedstawiająca historię obrony cywilnej, którą mogliśmy podziwiać oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dzięki wsparciu i uprzejmości pasjonata OC Jerzego Hetmańskiego. Przez najbliższy tydzień na Stadionie Miejskim przy ul. Kamiennej 7 można podziwiać zgromadzone eksponaty.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Straż Miejska w Kościerzynie oraz PHU Mario Militaria Kościerzyna.

nadesłane/KOSiR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.