Kościerzyna. Setki pływaków na finale Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Pletwach

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 13:58
fot. MSz

Kościerzyna była gospodarzem finału Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Dwudniowa impreza odbyła się na pływalni Aqua Centrum, a jej celem było wyłonienie najlepszego klubu, którym okazał się Delfinek Chodzież.

Łącznie w finalu Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach wzięło udział 222 pływaków zrzeszonych w 15 klubach z całego kraju. Zawody odbywały się od godziny 14. w sobotę aż do niedzielnego popołudnia, kiedy to dokonano oficjalnej dekoracji ich uczestników.

Kościerski klub UKS Manta w klasyfikacji medalowej znalazł się na wysokim 7. miejscu. Łącznie jego zawodnicy uzyskali pięć złotych medali (trzykrotnie Marcin Łukowicz oraz Mateusz Kąkol i Neli Wanta), cztery srebrne (Adam Gniba, Michał Koliński, Marta Majewski, Neli Wanta) oraz cztery brązowe (dwukrotnie Damian Kutela, Magda Stoltmann oraz Neli Wanta).

Podczas zawodów zostały ustanowione nowe rekordy Polski, starsi zawodnicy walczyli o uzyskanie kwalifikacji na World Game.

Statystyka medalowa klubów we wszystkich konkurencjach:
1. Delfinek SP1 Chodzież - 27 złotych medali - razem 77
2. Nautilus Jastrzębie - 21 złotych medali - razem 49
3. Laguna 24 Toruń - 10 złotych medali - razem 37
4. Amfiprion Olecko - 9 złotych medali - razem 31
5. Delfin Jastarnia - 8 złotych medali - razem 15
6. Rekin Wrocław - 7 złotych medali - razem 23
7. Manta Kościerzyna - 5 złotych medali - razem 13
8. Toruńczyk Toruń - 5 złotych medali - razem 6
9. Lotos Olsztyn - 3 złotych medali - razem 3
10. Flota Gdynia - 2 złotych medali - razem 5
11. Neptun Gdańsk 2 złotych medali - razem 3
12. Wielkopolski KS 2 złotych medali - razem 2
13. Wodniacy Garczyn - razem 5
14. Bars Gorzów - razem 4
15. Tryton Olecko - razem 1

Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się pod tym adresem.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.