Nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany przez mieszkańca Kościerzyny

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 11:14
fot. archiwum

Postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Kościerzyny, który w piątkowe popołudnie zatrzymał pijanego motorowerzystę, a następnie zawiadomił o tym policję. 27-latek wydmuchał dwa promile alkoholu. To jednak nie jedyny nietrzeźwy kierowca, który w miniony weekend wyróżnił się brakiem odpowiedzialności, wsiadając za kierownicę mimo iż wcześniej spożywał alkohol.

W piątek około godziny 16. na ulicy Kolejowej mieszkaniec Kościerzyny ujął na gorącym uczynku pijanego motorowerzystę. O fakcie tym powiadomił kościerskich policjantów.

- Okazało się, że 27-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna miał w wydychanym powietrzu około dwa promile alkoholu. Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Kościerzyny z ruchu wyeliminowany został kolejny nietrzeźwy kierowca - podkreśla rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, w nocy soboty na niedzielę około godziny 3.30 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli BMW, którego kierowca również wcześniej spożywał alkohol. 33-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego wydmuchał 0,25 promila alkoholu, a tym samym znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Miniony weekend obfitował w amatorów jazdy na podwójnym gazie. Poza wcześniej wspomnianymi przypadkami, w ręce kościerskich funkcjonariuszy wpadło także dwóch kolejnych kierowców. W piątkowe popołudnie 36-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego kierując polo doprowadził do zderzenia z ciężarówką. Wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. W sobotę zaś 45-letni kierowca renault uderzył pojazdem w słup oświetleniowy w Juszkach. W chwili zatrzymania miał w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu!

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

My też po raz kolejny przypominamy, że pijani kierowcy wiozą śmierć.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.