Wiele. Dom Kultury im. H. Derdowskiego obchodził 40. urodziny

sobota, 19 listopada 2016 r., 23:23
fot. MSz

Dom Kultury im. H. Derdowskiego oficjalnie został otwarty dokładnie o godzinie 16., 23 października 1976 roku. W sobotę obchodził więc już 40-lecie swojego istnienia.

Widownia, która po brzegi wypełniła wielewski dom kultury podczas obchodów jego 40-lecia, mogła zapoznać się ze specjalnie przygotowaną na tę okazję wystawą archiwalnych zdjęć i kronik z życia miejscowości. Podczas uroczystości nie zabrakło też podziękowań dla pracowników jednostki i wszystkich zaangażowanych w jej funkcjonowanie.

- Nie sposób oddać tego wszystkiego, co się tutaj działo przez te 40 lat. Nie sposób też docenić wszystkich tych, którzy przez te lata tutaj pracowali. Wiadomo, że w tym domu kultury jest jeszcze sporo do zrobienia, wczoraj w LGR Morenka mieliśmy spotkanie. Jest szansa, że będziemy zwracać się do nich z wnioskiem o dofinansowanie remontu kuchni łącznie z wykonaniem klimatyzacji. W ten sposób zrobimy to, co planowaliśmy w ostatnim czasie. Po tych modernizacjach Dom Kultury w Wielu będzie jeszcze lepiej służyć naszym mieszkańcom - podkreśla wójt gminy Karsin, Roman Brunke.

- Dane mi było tutaj pracować przez kilkanaście lat, pamiętam te czasy bardzo dobrze i równie dobrze wspominam. Pamiętam także pana dyrektora, który mnie wprowadzał w tajniki kultury, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. Chciałbym podziękować i pogratulować pani dyrektor Justynie za współpracę, z nadzieją, że będzie się układała tak dobrze, jak dotąd - mówi Henryk Szultka, dyrektor Domu Kultury w Karsinie.

W programie uroczystości znalazły się także pokazy tańca nowoczesnego, koncerty wielewskiego chóru "Dominanta", zespołu "Kaszuby" czy też spektakl Teatru Amatorskiego z Wiela.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.