PKM. Jest już grudniowy rozkład, a w nim połączenia z Kościerzyny do Gdańska

piątek, 18 listopada 2016 r., 16:08
fot. internet/pkm-sa.pl

Pomorska Kolej Metropolitalna opublikowała nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywać od 11 grudnia do 11 marca przyszłego roku. Znajdują się w nim połączenia z Kościerzyny do Gdańska Wrzeszcza, wprowadzono także pewne modyfikacje na trasie Kartuzy-Trójmiasto.

Główną nowością w przypadku połączenia z Kartuz do Gdańska, jest pociąg, który wyjeżdża o 6.35, by o 7.35 dotrzeć na dworzec w Gdańsku Głównym. Ponadto autorom rozkładu udało się zachować obiecywaną wcześniej cykliczność - w godzinach od 7.40 do 13.40 pociągi będą wyjeżdżać co godzinę w tym samym kierunku. Ostatni pociąg do stolicy województwa wyjedzie z Kartuz o 21.30.

W przeciwnym kierunku pierwszy pociąg z Gdańska Głównego wystartuje o godzinie 6., natomiast w przypadku Wrzeszcza nastąpi to jeszcze szybciej, bo o 4.54. W godzinach szczytu kolejne pociągi będą startować z dworca w Gdańsku Głównym o godzinach 14.59, 16.10, 17.14 oraz 18.04. Ostatnie dwa połączenia to 20.14 oraz 22.21.

Nowy rozkład jazdy zakłada także przekierowanie pociągów relacji Kościerzyna-Gdynia na nową linię Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W związku z tym Kościerzyna zyska bezpośrednie połączenie z przystankami: Port Lotniczy, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa oraz Sopot. Łącznie na trasie Gdynia-Kościerzyna kursować będzie 10 par pociągów, a siedem z nich połączy się z trasą PKM.

Z nowymi rozkładami jazdy można zapoznać się pod tym adresem.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.