Kierował fordem - wydmuchał blisko 3 promile alkoholu!

piątek, 18 listopada 2016 r., 11:59
fot. archiwum

Blisko trzy promile alkoholu wydmuchał 52-letni mieszkaniec gminy Dziemiany, któremu jego stan nietrzeźwości nie przeszkodził siąść za kierownicą pojazdu. Mężczyzna za swój czyn niedługo odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z 16/17 listopada.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na leśnej drodze kierujący fordem 52-letni mieszkaniec gminy Dziemiany prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. We wskazane miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 52-latek wydmuchał blisko trzy promile alkoholu. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań celem ustalenia, kiedy mężczyzna spożywał alkohol - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.