Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w Kościerzynie

czwartek, 17 listopada 2016 r., 14:24
fot. AL

W czwartek w Kościerzynie, jak i w całym województwie odbył się Pomorski Dzień Przedsiębiorczości. W Sali Szopińskiego na wszystkich tych, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę, zyskać nowe informacje, czy chcieli dowiedzieć się, w jaki sposób pozyskać dofinansowanie, czy założyć własną firmę czekali specjaliści w tym zakresie i doradcy. Kościerski Dzień Przedsiębiorczości był też okazją do podsumowania konkursu na najlepszy biznes plan "Biznes plan JUNIORA II".

- Pomorski Dzień Przedsiębiorczości to przedsięwzięcie promocyjno - informacyjne, w którym uczestniczymy nie tylko my, ale również przedstawiciele instytucji takich, jak ZUS, Agencja Rozwoju Pomorza, Lokalna Grupa Działania Stolem, Kaszubski Fundusz Przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy, jak również osoby, które chcą dopiero otworzyć własną działalność gospodarczą mogą poszerzyć swoją wiedzę, zyskać nowe informację, czy dowiedzieć się o pozyskaniu dofinansowania - podkreśla dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie, Mirosław Ginter.

Na wszystkich uczestników czekały więc stoiska promocyjne, głównie firm korzystających z dotacji z urzędu pracy, punkty informacyjne, gdzie można było pozyskać wiedzę o tym, jakie kroki podjąć by otworzyć własną działalność gospodarczą czy gdzie szukać środków na rozpoczęcie działalności lub rozwój przedsiębiorca. W międzyczasie odbywały się także warsztaty "Przedsiębiorczość - wiedzieć więcej" czy zajęcia skierowane do kobiet "Od pomysłu do realizacji, czyli o wyznaczaniu realnych celów w biznesie".

Podczas Kościerskiego Dnia Przedsiębiorczości nastąpiło także podsumowanie konkursu na najlepszy biznes plan "Biznes plan JUNIORA II".

- Tym wydarzeniem promujemy przedsiębiorczość. Nie ma co ukrywać, że nie jesteśmy zagłębiem przedsiębiorczości, ale prawdą jest, że dynamika powstawania nowych firm jest wyższa niż przeciętnie w regionie. Nie osiągnęliśmy jeszcze średniej wojewódzkiej, ale jest poprawa pod tym względem. Mam nadzieję, że to się utrzyma, bo jest to proces długookresowy - podsumowuje Mirosław Ginter.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.